close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • STRONA GŁÓWNA

 • 28 listopada 2016

  W dniach 20-25 bm. wizytę w Angoli złożył p. Leszek Wojtasiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, wraz z grupą reprezentantów przedsiębiorstw: H. Cegielski, Spomasz Pleszew, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, Danko i En-Tank, Wojewódzkiego Funduszu Promocji oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

  Dnia 21 bm. delegacja została przyjęta przez p. Angelę Bragançę, sekretarza stanu w MSZ Republiki Angoli ds. współpracy gospodarczej oraz odbyła spotkania w Stowarzyszeniu Angolskich Przedsiębiorców (AIA) i w rządzie prowincji Luanda.

   

  W dniach 22-23 bm. delegacja przebywała w prowincji Huila uczestnicząc w forum gospodarczym oraz zwiedzając przedsiębiorstwa i ośrodki naukowe regionu. Podczas rozmów z rządem prowincji wicemarszałek L. Wojtasiak złożył deklarację otwarcia w Lubango biura promocji Wielkopolski na początku 2017 r. W przyszłym roku spodziewane jest podpisanie porozumienia o współpracy między regionami.

   

  Dnia 24 bm. delegacja odwiedziła prowincję Namibe, gdzie odbyła spotkanie z rządem prowincji i zwiedziła obiekty Akademii Rybołówstwa i Nauk Morskich.

   

  Dnia 25 bm. delegacja spotkała się z kierownictwem Agencji Promocji Inwestycji i Eksportu (APIEX) oraz została przyjęta przez ministrów gospodarki i rolnictwa.

  We wszystkich spotkaniach, uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorstw, którzy prezentowali swoje oferty współpracy.

  Wizytę zorganizowały wspólnie Ambasada RP w Luandzie oraz Ambasada Republiki Angoli w Warszawie.

  Lubango
  Lubango
  Lubango
  Lubango
  Lubango
  Lubango
  Humpata
  Humpata

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: